Кардиф обърна Уулвс и изплува от опасната зона (видео)

Отборът на Кардиф Сити постигна победа с 2:1 над гостуващия Уулвърхамптън в първа среща от 14-ия кръг на Висшата лига. “Вълците” поведоха чрез Мат Дохърти (18’), но през второто полувреме претърпяха обрат след голове на Арон Гунарсон (65’) и Джуниър Хойлет (77’).

В 18-ата минута след изпълнение на корнер Раул Хименес стреля с глава, вратарят Нийл Етъридж изби, но топката отиде при Дохърти, който откри резултата в полза на гостите. В 37-ата минута Хари Артър от състава на Кардиф нацели гредата с далечен шут. Уелският тим изравни в 65-ата минута, когато Шон Морисън с глава свали топката за Гунарсон, който я прати в противниковата мрежа. В 77-ата домакините осъществиха пълен обрат, след като Хойлет прати топката в далечния ъгъл на вратата със страхотен удар от границата на наказателното поле.

С трите точки днес Кардиф събра 11 и излезе от зоната на изпадащите, изкачвайки се на 15-ата позиция в класирането. Уулвърхамтън в шести пореден шампионатен мач не записа успех и така остана на 11-о място с 16 пункта.