Монтана измъкна победа над Пирин в 5 гейма (снимки + статистика)

Волейболният отбор на Монтана записа драматична 4-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев надделяха много трудно и измъкнаха успех у дома над Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7) в мач от 7-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 10 точки, с колкото е и 7-ия Марек, но с по-лоши показатели. Пирин пък допусна 4-а поредна и общо 5-а загуба и остава на 8-а позиция с едва 2 победи и 8 точки. В следващия 8-и кръг Монтана гостува на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а разложани са домакини на новака Дея спорт (Бургас). Срещите са следващата неделя (9 декември) от 14,30 и 18,00 часа.

Първия гейм бе доста оспорван и със смяна на водачеството. Пирин имаше преднина при 16:14, но след 4 поредни точки Монтана излезе напред. В края на гейма домакините водеха с 22:20, последваха силни минути за гостите от Разлог, които направиха нови 4 поредни точки и взеха гейма с 25:23. Монтана започна по-добре във втората част и дръпна с 6:2. Пирин ги настигна, но домакините отново поведоха, показаха по-стабилна игра и успяха да изравнят геймовете след 25:21. Третият гейм премина изцяло под диктовката на Пирин и убедителното 25:17 в тяхна полза, а четвъртият бе за домакините от Монтана - отново 25:18, които пратиха мача в тайбрек. В него монтанчани взеха инициативата от самото начало и не я изпуснаха до края, за да се поздравят с победата след 15:7 и 3:2.

Страхотен мач за Монтана изигра украинският диагонал Виталий Бондар, който заби 31 точки (4 блока, 2 аса и 61% ефективност в атака) за победата. Златко Кьосев добави още 24 точки (2 блока, 3 аса, 66% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Пирин Йордан Желязков записа 22 точки (2 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака), но неговите усилия не помогнаха за успех.

МОНТАНА - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7)
МОНТАНА: Сергей Андриевский 4, Виталий Бондар 31, Златко Кьосев 24, Мартин Пенев 2, Иван Латунов 12, Стефан Чавдаров 7 - Добромир Иванов-либеро (Леон Тончев 4, Денимир Димитров, Кристиян Петров-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ПИРИН: Любомир Телкийски 4, Йордан Желязков 22, Радослав Попов 4, Георги Елчинов 13, Петър Бъчваров 12, Костадин Гаджанов 7 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Мартин Юруков, Благовест Катранджиев 6, Мартин Кръстев 1, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.