ЦСКА 1948 се провали срещу Ботев, "червените" четири месеца без успех на "Васил Левски" (снимки)

Отборът на ЦСКА 1948 направи нова грешна стъпка във Втора професионална лига. Днес играчите на Петко Петков завършиха 0:0 срещу Ботев (Гълъбово) в среща от 16-ия кръг на шампионата. "Червените" вече близо четири месеца са без победа на "Васил Левски". Единственият успех за тима дойде във втория кръг, когато ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черноморец (Балчик).

50 ЦСКА 1948 - Ботев (Гълъбово)

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 6-ата минута, когато Андон Гущеров се озова на добра позиция в наказателното поле, но атакуващият футболист се забави и бранител на гостите успя да се справи със ситуацията. Малко по-късно Калоян Стефанов проби мощно, атакуващият футболист нахлу в наказателното поле и падна, но главният съдия не отсъди дузпа.

В 27-ата минута Иван Винков центрира добре към Рангел Игнатов, който от близка дистанция не успя да намери очертанията на “червената” врата.

В края на първата част Калоян Стефанов отправи далечен удар, но Пламен Колев се справи. В 57-ата минута Андон Гущеров пробва късмета си от фаул, но не успя да затрудни стража на гостите.

Малко по-късно отново Гущера отправи удар, но кълбото мина встрани от целта. В ответната атака Рангел Игнатов шутира от далечна дистанция, но Емил Михайлов изби. В 74-ата минута резервата Мариян Огнянов изпълни много добър пряк свободен удар, но Пламен Колев блесна, избивайки коженото кълбо в корнер.

В 86-ата минута Диян Димов също опита да изненада вратаря на Ботев, но топката премина на сантиметри от целта. До края на срещата нито един от двата тима не успя да създаде голово положение и битката завърши без победител.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 0:0