Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Монтана заби четири във вратата на Локо (ГО) за четвърта поредна победа

Отборът на Монтана записа четвърта поредна победа, след като в първи двубой от XVI кръг надигра с 4:1 Локомотив (Горна Оряховица). Футболистите на Ферарио Спасов се поздравиха с категоричния успех след голове на Сергей Георгиев, Стефан Цонков, Атанас Илиев и Николай Цветков.

Георгиев откри резултата още в 12-ата минута, а в 51-ата ми Цонков удвои. Двайсет минути по-късно Красен Трифонов върна един гол от дузпа, но след само 120 секунди игра Илиев уби надеждата на “железничари”, че могат да стигнат поне до точката. В 89-ата минута Демона оформи крайното 4:1.

С успеха Монтана събра 36 точки в актива си и се доближи поне временно на четири точки от лидера Царско село. Тимът на Никола Спасов приема утре, 1 декември, Литекс. Локомотив (Горна Оряховица) пък остава 11-ти със 17 точки на сметката си.