100 години ски спорт в България

Кълъмбъс изпревари Вашингтон с победа над Минесота

Райли Неш вкара гол и подаде за още един, а Сергей Бобровски спря 23 удара на вратата на Кълъмбъс за победа с 4:2 срещу Минесота в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин Блу Джакетс излязоха начело в класирането на Столичната дивизия с 32 точки и една повече от Вашингтон.

Неш, който подписа договор през лятото като свободен агент, вкара първия си гол в 29 мача и първи за Кълъмбъс във втората третина, а по-рано асистира на Маркус Ханикайнен. Кам Аткинсън и Артьоми Панарин също се разписаха, а благодарение на това Блу Джакетс спечелиха втора поредна победа и шеста в последните си осем мача.

Микаел Гранлунд и Зак Паризи вкараха за Минесота.

Кълъмбъс е лидер в Столичната дивизия, но в конференцията начело излезе Тампа Бей след победа с 5:4 срещу Бъфало. Седрик Пакет вкара победната шайба 5:41 минути преди последната сирена и по този начин спря серията на Сейбърс на десет поредни победи.

Николай Елерс отбеляза хеттрик, а Патрик Лайне добави още два гола и стана четвъртият най-млад хокеист в историята на НХЛ със 100 шайби при победата на Уинипег с 6:5 срещу Чикаго. Лейн вкара 100-я и 101-я си гол в 178-я си мач, като го направи на възраст 20 години и 224 дни. Уейн Грецки достигна тази граница на 20 години и 40 дни.

Уинипег е с 30 точки и пет по-малко от лидера в Западната конференция Нешвил, който загуби с 0:3 срещу Аризона. Ник Шмалц вкара гол и подаде за още един, а Ейдън Хил спаси 29 удара за първия си шътаут в НХЛ и Аризона спечели изненадващо като гост.

Макс Пачорети вкара два гола при победата на Лас Вегас с 4:3 срещу Ванкувър, която е пета поредна за Голдън Найтс.