Деси Николова и Айдън взеха само гейм на Бешикташ в Европа

Българската волейболистка Десислава Николова и нейният турски отбор Айдън Бююкшехир Беледийе (Айдън) тръгнаха със загуба в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Деси Николова и съотборничките й взеха само гейм и отстъпиха като гости на друг турски тим - Бешикташ, с 1:3 (22:25, 19:25, 25:19, 13:25) в първа среща помежду им от 1/16-финалите на турнира.

Реваншът е в сряда (5 декември) от 17,00 часа българско време в Айдън. Волейболистките на Айдън трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Победителят от тази двойка ще се класира за 1/8-финалите, където ще играе с белгийския Хермес (Оостенде).

Българската посрещачка игра цял мач за Айдън и се отчете с едва 8 точки (1 блок, 1 ас, 17% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане). Най-резултатна за тима стана доминиканската националка Брайелин Мартинес с 21 точки (4 блока, 50% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех. За домакините от Бешикташ украинката Олеся Рихлюк заби 22 точки (3 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака) за победата.