Русия удари Франция на старта на Европейското за жени (видео)

Олимпийският шампион по хандбал за жени Русия започна по страхотен начин участието си на Европейското първенство във Франция. Хандбалистките на "Сборная" удариха домакините от Франция, които пък са настоящите световни шампионки, с 26:23 (11:11) в мача на откриването от Група В, игран снощи в пълния до краен предел Дворец на спорта "Жан Вейл" в Нанси. Честта да бъде делегат на срещата пък се падна на българката доц. Росица Димкова.

Нервите си казаха думата и първия гол в мача бе отбелязан едва в 6-а минута и за разочарование на 5220-те зрители в залата той бе реализиран от рускинята Ксения Макеева.

Постепенно Русия наложи играта си и увеличи преднината си на 6:2, а след това на 7:4 до 18-а минута на първото полувреме. Франция успя да се разиграе много добре в атака и водени от своята капитанка Сираба Дембеле Павлович успя да стигне до 11:11 на почивката.

Въпреки усилията на вратарката Лаура Глаузер и на целият отбор на Франция, "Сборная" продължи да контролира събитията на игрището и във втората част и успя да се поздрави с крайната победа след 26:23.

Най-резултатна за руския тим бе Даря Дмитриева с 8 гола, а Даря Самохина добави още 7 попадения за победата и бе обявена за най-полезна състезателка (MVP) на срещата. За тима на Франция Орлан Канор завърши с 6 гола.

Днес (30 ноември) е втората среща от групата между отборите на Черна гора и Словения.

Във втория кръг мачове пък олимпийските шампион от Русия ще играят с черногорките, а домакините от Франция със Словения. Тези двубои са в неделя (2 декември).