Айнтрахт прегази неубедителния Олимпик (Марсилия) (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се разправи с крайно неубедителния тази година тим на Олимпик (Марсилия), надвивайки френския си съперник с 4:0. Въпреки че двубоят бе лишен от всякакъв заряд заради сигурното класиране на немския отбор в следващата фаза на Лига Европа, футболистите на Адолф Хютер излязоха в търсене на петата си победа в Група Н.
За успеха им спомогнаха и двата автогола, отбелязани от Луис Густаво в 17-ата и Буна Сар в 62-ата минута. Другите два гола във вратата на Йоан Пеле вкара Лука Йович в 1-ата и 67-ата минута. След днешния успех Айнтрахт събра актив от 15 точки, а ОМ е последен с едва една точка и голова разлика 5-13.
Още в първата минута на двубоя Лука Йович изведе тима си напред в резултата, след като се възползва от лошо избита топка от стража Йоан Пеле. В 17-ата минута бразилският полузащитник Луис Густаво си вкара доста нелеп автогол, връщайки топката към своя вратар, който не бе застанал в очертанията й. Вторият автогол във вратата на Пеле дойде в 62-ата минута.
В грешник за ОМ се превърна Буна Сар, който опита да изчисти остро центриране на Дани Да Коща, но заби топката право във вратата си. В 67-ата минута Йович вкара втория си гол в срещата. Себастиан Халер отклони добра топка към сърбина, който се освободи от опеката на защитник и вкара четвърти гол във вратата на Пеле.
Така Айнтрахт се поздрави с пети успех в пети мач от груповата фаза на Лига Европа и нанесе нов шамар на финалиста в Лига Европа от изминалия сезон.