100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Бъдещето на Арсенал гарантира първото място в групата (видео)

Арсенал си гарантира първото място в Група “Е” на Лига Европа след очаквана победа с 3:0 над Ворскла (Полтава) като гост. С този успех англичаните запазиха аванса си от 3 точки пред втория Спортинг (Лисабон), който по същото време разби Карабах с 6:1, но заради предимството си в директните двубои няма как да бъде изместен от върха в последния кръг.
Унай Емери даде шанс на голям брой младоци от школата и те си изпълниха задачата. Набиращият популярност Емил Смит Роуи беше точен в 10-ата минута, в 27-ата Аарън Рамзи удвои от дузпа, а в 41-вата друг талант - Джо Уилок, покачи на 3:0.
Ворскла остава с 3 точки, колкото има и Карабах.

Срещата се игра в Киев, а не в Полтава, след като в части от Украйна беше обявено военно положение.

Сред титулярите на Арсенал бяха петима млади играчи като Ейнсли Майтланд-Найлс, Карл Дженкинсън, Еди Нкетия, Емил Смит Роуи и Джо Уилок. След почивката пък се появиха още таланти от школата на клуба като Зек Медли, Чарли Гилмор и Букайо Сака.

Юри Коломоетц поведе атаката на домакините от Ворскла.

Още от първите минути се видя, че украинците са далеч от класата на съперника и не могат да се противопостовят дори и на този състав на Арсенал.
Гостите поведоха още в 11-ата минута, когато Емил Смит Роуи имаше шанса да получи подаване от защитник на домакините и с лекота насочи кълбото в мрежата за 1:0.
Футболистите на Ворскла имаха желание да наложат натиск, но не им се получи. Арсенал продължи да води играта и в 27-ата минута Рамзи спечели дузпа, след като беше спънат в наказателното поле. Халфът сам реализира удара и преднината на гостите беше удвоена.
Авансът на "топчиите" стигна до 3:0 в 41-вата минута, когато тъмнокожият Джо Уилок завърши контраатака на своя тим.
При този резултат дойде и краят на полувремето.
След почивката темпото спаднаха, защото и домакините нямаха сили, а и гостите не виждаха смисъл да атакуват с всички сили. Още едно попадение на Роуи не беше зачетено заради засада, а Игор Пердута беше най-близо до попадение в мрежата на Чех.
В последния кръг след две седмици Арсенал приема Карабах, а украинците гостуват в Лисабон.