Лудогорец се "събуди" в ЛЕ и изненада Байер Л в Германия (видео)

Лудогорец завърши 1:1 при гостуването си на Байер (Леверкузен) в мач от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Резултата откри Марселиньо в 69-ата минута, а в 85-ата минута Вайзер изравни.

"Орлите" изиграха много силно второ полувреме и ако не бяха поредицата от грешки при изравнителния гол, а също така и фамозният шут на Вайзер от много малък ъгъл в стил "Марко Ван Бастен", българският шампион щеше да си тръгне и с трите точки.

Разградчани имаха още няколко възможности за попадение, най-чистото от което се откри пред Шверчок минута преди гола на Марселиньо, когато полякът избусна фронтално сам срещу вратаря.

Наставникът на българския шампион Антони Здравков заложи на различен стартов състав. На пейката останаха Антон Недялков, Марселиньо и Клаудиу Кешерю. Наказан бе Натанаел, а Джоди Лукоки и Кампаняро не бяха в групата поради травма. Именно резервата Марселиньо обаче даде импулс на Лудогорец с влизането си в 63-ата имнута, когато орлите буквално се преобразиха.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме и без нито едно голово положение. Първият удар по посока на вратата отиде в актива на домакините. Аларио се възползва от грешка на Моци, отне топката и шутира от 20 метра, но на метър и половина покрай лявата греда.

Постепенно Лудогорец изнесе играта по-предни позиции и на свой ред на три пъти обстрелва противниковата врата, но два изстрела на Вандерсон излязоха високо над напречната греда. Същото стори и Жоао Пауло в 28-ата минута, когато от десетина метра шутира над вратата при най-чистото положение за орлите през първата част.

До края на полувремето германците изпълниха два фаула от 25 метра, които обаче излязоха в аут. Така, предвид липсата на чисти голови положения, двата отбора логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Шрек се озова непокрит в наказателното поле на Лудогорец след добра атака отдясно, но стреля в аут. Осем минути по-късно Ренан изби топовен шут на Вендел. В 63-ата минута Марселиньо влезе на мястото на Жоао Пауло, което се оказа изключително успешна смяна.

В 68-ата минута плеймейкърът на орлите изведе великолепно Шверчок фронтално сам срещу Йозджан, но полякът стреля в тялото на вратаря. Само 60 секунди по-късно Марселиньо прескочи за Шверчок, който този път отигра брилянтно извеждайки набралия скорост плеймейкър сам срещу вратаря. Марселиньо овладя и копна топката покрай Йозджан за 1:0 за Лудогорец.

В 70-ата минута Вандерсон бе изведен отдясно след нова добра атака на Лудогорец, но стреля неточно.

В 80-ата минута домакините осъществиха най-опасната си атака до този момент. След продължително разиграване отдясно последва прострелно центриране, което Бейли засече, но Терзиев се хвърли самопожертвователно и предотврати почти сигурен гол. Последва добавка от 18-19 метра на резервата Хавертц, но ударът излезе над напречната греда.

Към края на срещата Байер натисна сериозно и в 85-ата минута успя да изравни не без помощта на поредица от грешки в отбраната на българския тим. Първо Сисиньо спря не толкова опасно подаване отляво с ръка и реферът отсъди фаул. Последва центриране, което Ренан изби неубедително, след което стана твърде бавно. От това се възползва Вайзер, който след невероятен фалцов шут от почти нулев ъгъл вкара под напречната греда.

До края на мача германците имаха една възможност и за пълен обрат при меле след центриране от корнер. Тогава топката рикошира в крак на футболист от домакините, но за късмет на Лудогорец тя излезе в аут.

БАЙЕР Л - ЛУДОГОРЕЦ 1:1