Волейболистките на Левски без шансове за Купата на CEV (галерия)

Волейболистките на Левски започнаха със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момичетата на треньора Радослав Бакърджиев нямаха шансове и паднаха от шампиона на Чехия Простейов с категоричното 0:3 (18:25, 18:25, 16:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

"Синята" волейболна вечер в зала "Христо Ботев" в столицата ще продължи със срещата на мъжкият отбор на Левски срещу финландския Перунган (Поят Рованиеми) от 1/16-финалите на третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Мачът е от 20,30 часа.

38 Левски - Простейов

Реваншът между "сините" волейболистки и Простейов пък е следващата сряда (5 декември) от 18,00 часа българско време в Чехия. Чешкият тим се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред към 1/8-финалите за Купата на CEV, където го очаква румънския Волей Алба (Блаж).

С капитанската лента на игрището излезе 16-годишната Мария Йорданова, която изведе "сините" за мача от европейска сцена. Състезателките на Левски започнаха много добре в мача, като бяха равностоен съперник на чехкините и играта бе точка за точка до 13:13 в първия гейм. След две успешни блокади и грешка от сервис гостенките от Простейов направиха три последователни точки и се откъснаха в резултата. Чехкините се отпуснаха, показаха изключително добре построен блок, който затрудняваше максимално атаката на "сините", както и много добра игра в защита. Това доведе до разлика и Простейов спечели първия гейм с убедителното 25:18. Доминацията на шампионът на Чехия при дамите продължи в следващите две части, като те не позволиха никакви изненади. Чешките волейболистки взимаха първоначален аванс, поддържаха го докрай и спечелиха сравнително лесно мача с 3:0.

Най-резултатна за Левски бе Моника Кръстева с 12 точки (40% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане). За тима на Простейов Мари Туфарова също реализира 12 точки (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за победата. Вероника Бежандолска пък завърши със 7 точки (1 блок, 2 аса и 44% ефективност в атака) за успеха

ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ВК ПРОСТЕЙОВ (ПРОСТЕЙОВ, ЧЕХИЯ) 0:3 (18:25, 18:25, 16:25)