Монтана с инфарктна победа в Адриатическата лига

Монтана

измъкна инфарктна домакинска победа

със 102:100 (24:21, 13:18, 21:12, 16:23, 28:26) над  Будучност (Подгорица) в среща от седмия кръг на турнира на Адриатическата лига. До третия си успех за сезона възпитаничките на треньора Стефан Михайлов стигнаха след две продължения.

Нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата почти до края на третата част, когато монтанчанки направиха силна серия и поведоха с двуцифрена разлика 64:53. Още в началото на последната четвърт гостите успяха да стопят разликата и 29-секунди преди сирената изравниха 74-74. Олга Добровина обаче тръгна сама да решава мача и се стигна до първото продължения, в което двата отбора непрекъснато се догонваха в резултата. 12.4 сек. преди края Христина Иванова вкара за 87-85, но Монтана допусна ново изравняване.

Във второто петминутно продължение Будучност се откъсна с 8 точки и всичко изглеждаше решено, но невероятната Христина Иванова не се предаде вкара решителна тройка, а след това завърши още две успешни атаки и домакините ликуваха. Капитанката на Монтана Димана Макариева се отличи с дабъл-дабъл за успеха на отбора си - 21 точки и 14 борби, Христина Иванова добави 20 т., а Тейлър Мануел -19 т. При дебюта си за домакините новата американка Тифъни Джоунс завърши с 2 точки, 4 борби и 2 асистенции. За Будучност Николина Бабич реализира 26 точки, Анджелика Митрашинович завърши с 20 т.