Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борусия (Д) подари първото място на Атлетико, но се класира напред

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Брюж завършиха 0:0 в мач от група А на Шампионската лига. Въпреки че не успяха да спечелят, вестфалци си подсигуриха място на 1/8-финалите, запазвайки дистанцията си от третия (Брюж) - пет точки. “Жълто-черните” обаче изостанаха от борбата за първото място, като Атлетико Мадрид вече има преднина от две точки.
Лидерът в Бундеслигата не успя да преодолее солидната защитна стена на гостуващия тим. Белгийците се защитаваха с две линии по четирима футболисти и неутрализираха атаката на дортмундци. През първото полувреме Борусия имаше само две голови възможности. В десетата минута Кристиан Пулишич стреля от 12 метра след подаване назад от Марко Ройс. В 32-ата Ройс се изправи сам срещу вратаря, ала стреля неточно.
Пако Алкасер, който игра пълни 90 минути, така и не получи удобна топка за голов удар. След почивката картината остана същата, а гостите почти не стигнаха до вратата на Роман Бюрки.