Порто победи Шалке, но и двата отбора са доволни тази вечер (видео)

Отборът на Порто победи с 3:1 Шалке 04 в мач от Група “D” на Шампионската лига, като по този начин спечели надпреварата и продължава като първи тим към елиминациите. Въпреки загубата германците няма да си спомнят с твърде лошо днешната вечер, тъй като по-рано през деня получиха помощ от Локомотив (Москва), който победи Галатасарай и така подсигури поне второто място на "миньорите".

След нулево първо полувреме резултатът бе открит от “драконите” в 52-ата минута. Едер Милитао се извиси над защитата на германците и с глава даде преднина на тима си. Само три минути по-късно дойде вторият гол във вратата на Шалке. Многоходова атака изведе Хесус Корона на чиста позиция, който успя да прокара топката във вратата, въпреки шпагат на противников футболист на голлинията.

В самия край на мача пък двата тима си размениха по едно попадение за крайния резултат. Набил Бенталеб намали от дузпа, а Муса Марега, оставен сам срещу вратаря технично го прехвърли за крайното 3:1.

17 Порто - Шалке 04

Така Порто събра 13 точки в актива си и кръг преди края на фазата е недостижим на върха. Шалке остава с осем и се класира напред като втори отбор. Галатасарай и Локомотив (Москва) пък ще се борят за третото място, което дава право на продължаване към Лига Европа. Турците са с четири точки, а руснаците с три.

Порто - Шалке 04 2:1

1:0 - Милитао 52
2:0 - Корона 55
2:1 - Бенталеб 89-дузпа

3:1 - Марега 90