Наполи си свърши работата срещу Звезда (видео)

Отборът на Наполи не срещна особени трудности в домакинството си на Цървена звезда в петия мач на двата тима от Група “С” на Шампионската лига. Италианците спечелиха с 3:1 и са все по-близо до класиране за елиминационната фаза на надпреварата. Два гола отбеляза Дрис Мертенс, а едно попадение добави Марек Хамшик. За сърбите точен бе Ел Фарду Бен Набуан.

Резултатът бе открит от домакините още в 11-ата минута. При едно изпълнение на ъглов удар от Мертенс Никола Максимович продължи топката на задна греда, където Хамшик я засече във вратата.

В 33-ата минута Наполи вече водеше с 2:0 Фабиан Руис центрира отляво, топката се отклони в крак на сръбски футболист и попадна у Мертенс, който без да се бави я прати в мрежата за втори път.

В началото на второто полувреме италианците стигнаха още един гол. Хамшик изведе по отличен начин Мертенс на чиста позиция, който изпревари защитниците и простреля Милан Борян за 3:0.

16 Наполи - Цървена звезда

Малко по-късно гостите намалиха резултата. Марко Марин запази топката от атаките на няколко защитници на съперника и намери в коридор Бен Набуан, който с левия крак прати топката по земя зад Давид оспина. До края на мача до ново попадение не се стигна и Наполи се поздрави с резонна победа.

Така Наполи събра девет точки в актива си в подреждането кръг преди края. Втори е Пари Сен Жермен с осем, а Ливъпрул остава с шест. В последния си мач италианците гостуват на мърсисайдци и ако не загубят с повече от един гол, ще се класират напред със сигурност, тъй като в момента са с по-добра голова разлика от англичаните, а в първия мач помежду им в Неапол ги победиха с 1:0. Цървена звезда от своя страна остава с четири точки и малко надежди за третото място, което би го изпратило в Лига Европа през пролетта.

НАПОЛИ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1