ЦСКА започна със загуба в "Чалъндж къп" (галерия)

Волейболният отбор на ЦСКА започна със загуба участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Момчетата на треньора Александър Попов отстъпиха у дома на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 20:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

42 ЦСКА - Волей Льовен

Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (5 декември) от 21,30 часа българско време в Льовен. "Червените" трябва да направят истинско чудо, за да победят с 3:0 или 3:1 и да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Льовен трябва да спечелят само 2 гейма, за да продължат напред към 1/8-финалите.

ЦСКА започна по-добре в първия гейм на срещата, взе предимство от 2-3 точки и продължи да контролира събитията на полето, за да поведе след 25:23. Първата част по нищо не предвещаваше това, което се случи на полето. Във втория гейм при 7:4 за ЦСКА в игра за "червените" се появи 15-годишният Георги Татаров. Той влезе на полето, тъй като Пламен Шекерджиев се контузи и бе принудително сменен. Гостите от Льовен се възползваха от ситуацията и насочваха сервисите си към младия играч на ЦСКА, за да разбият посрещането им. И успяха. Белгийците дръпнаха с четири точки при 20:16, след което изравниха геймовете след убедителното 25:18.

В третия гейм играта на ЦСКА не вървеше. Сякаш нямаше и мотивация. На мястото на Венцислав Георгиев влезе Иван Крачев, а Мартин Божилов отстъпи поста си на Валентин Пейчев. Въпреки промените, армейците не успяха да излязат от ситуацията, в която попаднаха след контузията на Шекерджиев, и загубиха с 17:25. В четвъртата част гостите от Льовен отново поведоха в резултата и не изпуснаха преднината си до края на мача - 25:20 и 3:1 за белгийският тим.

Най-резултатен за ЦСКА бе Тодор Костов с 11 точки (1 блок и 83% ефективност в атака), а Венцислав Георгиев, Симеон Александров и влезлият като резерва Иван Крачев завършиха с по 10 точки. За тима на Льовен над всички бе Хил Хофманс с 22 точки (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата. Бере Петерс пък добави още 17 точки (3 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за успеха.

ЦСКА (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ВОЛЕЙ ХААСРОДЕ (ЛЬОВЕН, БЕЛГИЯ) 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 20:25)