Локо (Москва) се отстрами с домакинска победа (видео+галерия)

Руският първенец Локомотив (Москва) надви с 2:0 гостуващия Галатасарай в мач от група D. Успехът на Локо на практика класира за 1/8-финалите Порто и Шалке 04. “Железничарите” все пак записаха първи точки, след като преди това бяха станали първият тим от първа урна с нула точки в рамките на четири срещи. Гжегож Криховяк (43) и Владислав Игнатиев (54) отбелязаха и донесха победа за московчани.
Домакините създадоха чудесна възможност още в четвъртата минута. Фьодор Смолов се освободи в наказателното поле, като бранител “изхвърча” извън игрището заради хлъзгавия терен, последва удар към близкия ъгъл, при който топката се удари в гредата. Турският тим отговори три минути по-късно. Тогава Озан Кабак стреля с глава от непосредствена близост на втора греда, изкарвайки топката в аут.
В 22-ата бившият играч на Левски Гари Родригес проби в наказателното поле и центрира назад, намирайки Алексей Миранчук, който стреля опасно покрай гредата. В 29-ата Гжегож Криховяк беше допуснат да стреля с глава, но насочи над гредата от чудесна позиция. В 43-ата Криховяк беше оставен сам в наказателното поле, шутира, получи се рикошет и топката влезе във вратата, заблуждавайки вратаря - 1:0.
В 54-ата десният защитник на руснаците Владислав Игнатиев реализира втори гол. Бекът отбеляза след удар с десния крак в центъра на вратата - 2:0. Турският тим търсеше връщане на интригата, но и оставаше много празни пространства зад гърба на защитата. В 76-ата топката попадна за трети път в мрежата на Галатасарай, но след правилно отсъдена засада. В 84-ата Локо изгради нова силна атака, при която Криховяк стреля по земя, ала вратарят Фернандо Муслера беше подготвен и улови.