Чардафон без проблеми срещу Левски (видео)

Лесна победа постигна мъжкият хандбален отбор на Чардафон в мач от 8-ия кръг на първенството в А РХГ. В зала "Орловец" габровският тим надигра без проблеми гостуващия Левски от град Левски и прибави нови 2 точки към актива си.

Домакините от Чардафон видимо превъзхождаха съперника и си осигуриха успеха още през първата част, като взеха аванс от 8 гола след първите 30 минути – 18:10. През втората част в игра влязоха и по-младите - Стефанос Захов, Цветелин Христов и Пенчо Пенчев, но Чардафон продължи да доминира и увеличи още аванса си. Сирената за край на мача прозвуча при резултат 37:26.

С изключение на двамата вратари Слав Колев и Николай Цветков, всички в габровския състав успяха да запишат попадения в срещата. Най-резултатен беше Петко Петков със 7 гола, въпреки че не остана на терена през цялото време. По 5 пъти се разписаха Георги Николов, Христо Данаилов и Димитър Петков. Ники Цветков пък за пореден път заслужи овациите на публиката с чудесните си спасявания в мача. За състава на Левски по 7 гола реализираха Иван Драгиев и Ивайло Иванов.

С актив от 11 точки Чардафон остава на 3-о място във временното класиране. В последния 9-ти кръг от първия полусезон габровският тим ще играе с Осъм (Ловеч). Мачът е в събота (1 декември) от 14,00 часа отново в зала "Орловец".