Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Камило Плачи прави чудеса с Факел (видео + снимки)

Бившият селекционер на националния отбор на Българи Камило Плачи прави чудеса с водения от него руски клуб Факел (Новий Уренгой). Руснаците, които платиха $150 000, за да участват на световното клубно първенство по волейбол за мъже в Плоцк (Полша), вече се класираха на полуфиналите след 2 драматични победи с по 3:2.

«ФАКЕЛ» - в полуфинале клубного чемпионата мира!

Във втората си среща на клубния Мондиал възпитаниците на Камило Плачи от Факел направиха невероятен обрат, след като губеха от първенеца на Полша СКРА Белхатов с 0:2 гейма и 12:19 в третата част, но съумяха да обърната развоя и да спечелят двубоя с

3:2 (23:25, 27:29, 30:28, 25:23, 21:19)

пред 1603 зрители в “Орлен Арена” в Плоцк.

Така Факел се класира за полуфиналите и изхвърли трикратния победител и шампион на Русия Зенит (Казан) от надпреварата.

Волейболистите на СКРА Белхатов вече се виждаха като победители с 3:0 в мача, след като поведоха с 2:0 гейма и 19:12 в третата част, но играчите на Камило Плачи сътвориха спортен подвиг. Класните сервиси на Дмитрий Волков станаха основно оръжие на руснаците. Блок на Иван Яковлев срещу атака на Мариуш Влазли намали разликата до 18:19. Егор Клюка пък изравни резултата при 23:23 с ас. Точно Клюка донесе успеха на Факел в третата част с две поредни образцови атаки  за 30:28. тимът от Новий Уренгой взе и 4-ия гейм с 25:23.

Тайбрекът започна отлично за волейболистите от СКРА Белхатов, които поведоха с 8:4, но играчите на Факел съумяха да изравнят. Борбата - точка за точка продължи дълго и отново Егор Клюка наклони везните в полза на руснаците и Факел измъкна тайбрека с 21:19.

Егор Клюка заби 28 точки (2 аса, 2 блока, 56% ефективност в атака), а Дмитрий Волков добави още 20 точки (62% ефективност в атака) за успеха.

Милад Ебадипур стана най-резултатен за СКРА Белхатов с 21 точки, а Мариуш Влазли добави още 19 точки.

Така Факел и италианския Лубе ще определят победителя в Група в четвъртък, но и двата тима вече се класираха на полуфиналите.

ФАКЕЛ, НОВИЙ УРЕНГОЙ (РУСИЯ) – СКРА БЕЛХАТОВ (ПОЛША) 3:2 (23:25, 27:29, 30:28, 25:23, 21:19)