Гергана Димитрова, Мира Тодорова и Волеро се класираха за 1/8-финалите в "Чалъндж къп"

Националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова и отборът на Волеро (Франция) се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на претендентите след "златен гейм".

Българките и техните съотборнички отстъпиха на Олимпиакос (Пирея) с 1:3 (20:25, 25:16, 23:25, 21:25) в мач-реванш, игран на гръцка земя. Френският тим спечели обаче първата си среща като домакин, което доведе до решителен "златен" гейм, който се игра на гръцка земя. Той бе спечелен от Волеро с 15:10, като френският тим продължава напред в надпреварата.

Димитрова беше титуляр, игра цял мач и записа 9 точки. Мира Тодорова беше в списъка за мача, но не влезе в игра.

Най-резултатна стана Хайди Казанова Алварес с 22 точки, Ангелина Лазаренко добави 18 точки.

За Олимпиакос се отличи Заскиа Хипе с 26 точки.

На осминафиналите Волери ще срещне победителя от двойката Берое (Стара Загора) - Арис (Солун). Първият двубой между двата тима е на 29 ноември, четвъртък, от 18:00 часа в старозагорската зала "Иван Вазов".