Бъфало Сейбърс записа 10-а поредна победа в НХЛ и изравни рекорд

Бъфало Сейбърс постигна 10-а поредна победа, надделявайки с 3:2 след продължение над Сан Хосе и излезе еднолично начело в Националната хокейна лига. Бъфало има 36 точки и изпревари Нешвил, който остана с 35 след загубата от Колорадо у дома.

Джеф Скинър вкара своя 19-и гол през сезона и остава най-добър реализатор за тима, разписвайки се за 3:2 в 1:19 минута на допълнителното време.

Расмус Ристолайнен вкара след рикошет в Брент Бърнс, а Нейтън Бьольо също се разписа за Сейбърс, които имат само победи от 4-ти ноември насам. Това е и най-дългата победна серия в историята на клуба и участието му в НХЛ и най-добра победна серия в Лигата от тази на Калъмбъс в периода 29-и ноември 2016-а до 3-и януари 2017-а (16 победи подред).

Предишният път, когато Бъфало спечели 10 поредни победи е през сезона 2006/2007, когато стартираха така убедително.

Вратарят им Картън Хътън спаси 32 удара. За гостите от Сан Хосе Джо Павелски вкара два пъти в последните осем минути и половина в срещата. Вратарят на Акулите Мартин Джоунс отрази 28 удара.