Шампионска Лига

Шахтьор нокаутира Хофе в последната минута (видео)

28 ноември 2018 | 00:07 - Обновена

Шахтьор (Донецк) надви Хофенхайм с 3:2 в истински голов трилър в Зинсхайм и запази живи надеждите си за класиране на осминафиналите в Шампионската лига. Бразилецът Тайсон вкара победния гол в добавеното време, за да донесе така важните три точки на "миньорите". Успехът изкачи Шахтьор на трето място в групата, а при победа в домакинството на Лион в последния кръг, украинският гранд ще си осигури участие във фазата на директните елиминации.

Хофенхайм показа характер и изравни от 0:2, но след 60-ата минута игра с човек по-малко заради червен картон на Адам Салай и това се оказа фатално. Тимът на Юлиан Нагелсман вече е на дъното в групата с 3 точки и без шансове да продължи в турнира.

Домакините намалиха в 17-ата минута с попадение на Андрей Крамарич. Хърватският национал наказа груба грешка на вратаря Андрий Пятов и го прехвърли за 1:2. В края на полувремето Стивен Цубер се оказа на точното място и изравни. Хофенхайм имаше всички основания да се надява на пълен обрат. Пятов се реваншира с важна намеса след удар на Павел Кадержабек, а домакините не спираха да атакуват. Те обаче се оказаха жертва на глупостта на Салай, който направи две груби нарушения за две минути и остави отбора си в намален състав.

Въпреки това, Крамарич и Цубер пропуснаха добри положения пред вратата на Шахтьор. В 83-ата минута Виктор Коваленко от гостите нацели гредата. Съперниците продължиха да търсят победата и късметът се усмихна на украинците във втората минута на добавеното време, когато Исмаили подаде на Тайсон и капитанът вкара така ценния трети гол за тима на Пауло Фонсека.

Хофенхайм все още има теоретични шансове за третото място и участие в Лига Европа, но те минават през задължителна победа като гост на Манчестър Сити. Шахтьор пък приема конкурента си за втората позиция Лион и ако спечели, ще финишира пред французите.

Павел Кадержабек Павел Кадержабек3 Исмаили31 Исмаили
Керем Демирбай Керем Демирбай10 Maycon de Andrade Barberan27 Maycon de Andrade Barberan
Флориан Грилич Флориан Грилич11 Алан Патрик21 Алан Патрик
Керем Демирбайжълт картон Керем Демирбай  90' Серхий Кривцов  Серхий Кривцовжълт картон
Рейс Нелсънвлиза Рейс Нелсън  Алан Патрик  Алан Патриквлиза
68' Микола Матвиенко  Микола Матвиенкожълт картон
Адам Салайчервен картон Адам Салай  60'
Адам Салайжълт картон Адам Салай  58'
Стивен Цубергол Стивен Цубер  40'
37' Тарас Степаненко  Тарас Степаненкожълт картон
Андрей Крамаричгол Андрей Крамарич  17'
15' Тайсон  Тайсонгол
14' Исмаили  Исмаилигол