Манчестър Сити измъкна точка от Лион и е на осминафиналите (видео)

Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като стигна до равенство 2:2 при гостуването на Лион. Французите на два пъти повеждаха с голове на Максуел Корне през второто полувреме, но тимът на Гуардиола бързо намираше отговор и изравняваше. Лапорт и Агуеро се разписаха за "гражданите", с което осигуриха точката за гостите.

Сити е лидер в група F с 10 точки и равенство в последната среща, която е домакинство на Хофенхайм, ще му гарантира първото място в групата. Лион е втори със седем точки, с две повече от третия Шахтьор.

Френският тим е единственият, който е побеждавал шампиона на Англия от началото на сезона. Тимът на Бруно Женесио спечели на "Етихад" през септември и започна днешния двубой с идеята да покаже, че този успех не е бил случаен. Лион изигра много силно първо полувреме и създаде множество проблеми на съперника.

Мемфис Депай и Максуел Корне бяха в основата на повечето опасности пред Едерсон. Холандецът пропусна отличен шанс да открие в началото, а Корне се отчете с голям пропуск след половин час игра. Малко преди почивката двамата комбинираха, като Депай намери нападателя, той стреля от воле, топката се удари в земята и след това в гредата.

Манчестър Сити заигра по-стабилно след почивката, но в 55-ата минута домакините откриха резултата. Удар на Корне се отклони в Зинченко и не остави шансове на Едерсон. "Гражданите" реагираха силно, като Агуеро бе близо до изравняването малко след гола. Попадението за гостите не закъсня. След центриране на Стърлинг Давид Силва отклони топката, а Лапорт с глава я заби в мрежата.

До края на мача и двата отбора търсеха победата, което превърна мача в спектакъл за зрителите. Девет минути преди края Депай за пореден път изведе Корне, който напредна и прати топката покрай Едерсон за 2:1. Сити отговори мигновенно, като след ъглов удар Агуеро се извиси и с глава насочи топката към далечния ъгъл.

ЛИОН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2

1:0 - Корне (55)

1:1 - Лапорт (62)

2:1 - Корне (81)

2:2 - Корне (83)