Шампионска Лига

Фелаини спаси Юнайтед от пореден провал (видео + галерия)

27 ноември 2018 | 23:54 - Обновена
Гол на Маруан Фелаини в 91-ата минута донесе победата на Манчестър Юнайтед в домакинството срещу Йънг Бойс. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 1:0 и се класира за осминафиналите на Шампионската лига.

"Червените дяволи" бяха на път да разочарован за пореден път феновете си, като бяха близо до това да завършат трети пореден домакински мач в Шампионската лига без отбелязан гол. На "Олд Трафорд" пък личаха доста празни места.

Йънг Бойс напуска Манчестър силно разочарован. Швейцарците играха отлично през второто полувреме и стигнаха до няколко прекрасни възможности да открият резултата. При една от ситуациите Давид Де Хеа направи фантастично спестяване. Разочарованието на гостите бе още по-голямо, тъй като при победния гол на Ман Юнайтед Фелаини си поведе топката с ръка преди да нанесе удар.

Жозе Моуриньо искаше от играчите си да започнат агресивно, а не както в някои от предишните мачове. Доброто начало можеше да се получи, като Маркъс Рашфорд можеше да открие резултата в първите минути. Изчистване на Люк Шоу се превърна във великолепно извеждащо подаване към английския национал. Той трябваше само да преодолее вратаря на гостите и опита с красив, прехвърлящ удар, но топката мина над вратата.

Малко по-късно след хубав удар на Фред топката отново мина близо до горната греда, но над нея. Юнайтед продължи да доминира и стигна до нов удар на Рашфорд, но право във вратаря на швейцарците.

"Червените дяволи" създадоха още някои ситуации пред вратата на съперника, но постепенно това започна да се случва по-рядко. Гостите трупаха увереност с минаването на минутите и в края на полувреме получиха отлична възможност дори да поведе. Прекрасна комбинация изведе Джибрил Соу в малкото наказателно поле, но нападателят не успя да отправи точен удар.

След почивката Йънг Бойс малко по-често играеше с топката и се опитваше да застрашава вратата на Де Хеа в началото на втората част. Отборът на Моуриньо обаче вдигна темпото в търсене на гола. Отново Рашфорд не зе възползва от добра ситуация. Английският нападател бе много активен и участваше в повечето атаки, но той, както и съотборниците му, не бяха ефективни в завършващата фаза при последното подаване или удара.

Фелаини също се отчете с пропуск. Той се озова на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе крайно неточен. Джеси Лингард също опита късмета си, като топката отиде право във вратаря на швейцарците. В опит да промени нещо Моуриньо пусна в игра Погба и Лукаку на мястото на Фред и Лингард в 64-ата минута.

Домакините се изнесоха в по-предни позиции в опит да натиснат съперника. Това отвори някои пространства в тяхното поле и Йънг Бойс стигна до три добри възможности да поведе. При първата Давид Де Хеа направи фантастично спасяване. След удар на Аебишер топката се отклони и се насочи към мрежата, но испанецът успя да я достигне преди да премине голлинията.

Ман Юнайтед отговори с неточен удар с глава на Лукаку от добра позиция. Последва нова добра атака на гостите и Фаснахт бе оставен непокрит на границата на наказателното поле. Той опита красиво да завърти топката към горния ляв ъгъл на Де Хеа, но не бе близо до целта.

В последните минути "червените дяволи" все пак натиснаха. След центриране на Погба Крис Смолинг стреля с глава, но неточно. Когато изглеждаше, че Юнайтед отново няма да отбележи гол и част от феновете вече бяха напуснали стадиона, Фелаини се превърна в герой за домакините. Белгиецът получи топката в наказателното поле от Лукаку и завърши като централен нападател. Той се завъртя и отправи прецизен удар в десния ъгъл на вратата.

Пол Погба Пол Погба6 Christian Fassnacht16 Christian Fassnacht
Ромелу Лукаку Ромелу Лукаку9 Nicolas Brice Moumi Ngamaleu13 Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Хуан Мата Хуан Мата8 Улисес Гарсия21 Улисес Гарсия
Маруан Фелайнигол Маруан Фелайни  90'
83' Жан-Пиер Нсаме  Жан-Пиер Нсамеизлиза
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu  Nicolas Brice Moumi Ngamaleuвлиза
Антонио Валенсияжълт картон Антонио Валенсия  72'
Антонио Валенсияизлиза Антонио Валенсия
Хуан Матавлиза Хуан Мата
66' Миралем Сюлеймани  Миралем Сюлейманиизлиза
Christian Fassnacht  Christian Fassnachtвлиза
Фредизлиза Фред  65'
Пол Погбавлиза Пол Погба
Джеси Лингардизлиза Джеси Лингард  64'
Ромелу Лукакувлиза Ромелу Лукаку
61' Лорис Бенито  Лорис Бенитожълт картон
48' Mohamed Ali  Mohamed Aliжълт картон
46' Стив вон Берген  Стив вон Бергенизлиза