Прохазка и Виктория Пилзен изхвърлиха ЦСКА (М) от Шампионската лига (видео)

Тимът на Виктория Пилзен изненада като гост ЦСКА (Москва) в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. В мач от Група “G” чехите направиха обрат в Москва и надделяха над “армейците” с 2:1. Никола Влашич изведе руснаците напред в резултата още в 10-ата минута от дузпа, а после в главно действащо лице на "Лужники" се превърна бившият халф на Левски Роман Прохазка. Словакът първо пропусна дузпа в края на първата част, но в 56-ата минута изравни резултата с хубав гол и даде начало на обрата. Лукаш Хейда реализира второто попадение за Виктория Пилзен в 81-ата минута.
За чехите това бе първа победа в групата, като те се изравниха по точки с днешния си съперник. Двата тима имат по 4 точки, а Реал Мадрид и Рома официално се класираха за фазата на директните елиминации, тъй като са с по 9 точки преди двубоя помежду си на “Олимпико”.

В 9-ата минута реферът прецени, че Милан Петержела е спрял непозволено Георгий Шенников и отсъди дузпа, а с безпощадно изпълнение Никола Влашич опъна мрежата зад Алес Хрушка - 1:0.
В 15-ата минута Шенников отново застраши вратата на чехите, този път стреляйки с глава, но левият халф-бек изпрати топката в аут. Малко след това Иван Обляков тества Хрушка, но стражът на гостите внимаваше и парира изстрела на нападателя на “армейците”. После пък Влашич стреля неточно от доста добра позиция, а в 27-ата минута Шенников направи голям пропуск и резултатът остана 1:0.

Постепенно гостите поизравниха играта и дори имаха златен шанс за 1:1, но бившият играч на Левски Роман Прохазка го пропиля. В 44-ата минута халфът пропусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Шенников срещу Радим Ржезник в наказателното поле на домакините. Стражът Игор Акинфеев отгатна посоката на удара на Прохазка и отрази шута, който не бе на добро ниво.
В 56-ата минута Прохазка се реабилитира за грешката си по-рано и изравни резултата. Словакът изпрати топката с майстроски удар в горния ляв ъгъл на Акинфеев и този път стражът на московчани бе безпомощен.

Малко след това включилият се в игра от началото на втората част за ЦСКА (Москва) Дмитрий Ефремов имаше възможност да вкара втори гол за домакините, но стреля много неточно от добра позиция.
Стигна се до 81-ата минута, когато гостите изпълниха ъглов удар, топката бе центрирана към Лукаш Хейда и той с глава я изпрати във вратата на домакините. Това се оказа решаващо и чешкият тим грабна трите точки, а ЦСКА (Москва) загуби шансове да продължи напред.