Реал Мадрид удари Рома след силно второ полувреме (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид надигра с 2:0 Рома в Рим в мач от 5-ия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Две минути след паузата Гарет Бейл даде аванс на испанците в резултата, а в 59-ата минута Лукас Васкес бе точен за 0:2. Така Реал Мадрид е на първо място в Група “G” с 12 точки, а "вълците" от Вечния град са втори с 9. И двата тима са с гарантирано място на осминафиналите, след като по-рано днес в другата среща в групата Виктория Пилзен изненада с 2:1 като гост ЦСКА (Москва). Чехите и руснаците са с по 4 точки и нямат шансове да продължат напред в турнира.

Патрик Шик получи доверието на Еузебио Ди Франческо да започне в атака за “вълците”, а зад него действаше младият офанзивен халф Николо Дзаниоло. Наставникът на Рома не можеше да разчита на редица основни играчи, а в хода на срещата контузии получиха още двама - Стефан Ел Шаарауи и споменатият вече Дзаниоло. Гарет Бейл, Лукас Васкес и Карим Бензема пък оформиха нападателното трио на “лос бланкос”.

В 20-ата минута гостите организираха опасна атака, при която Гарет Бейл центрира отляво, топката попадна в Лукас Васкес, който подаде на Лука Модрич и хърватският халф стреля от дъгата на наказателното поле. Кълбото се отклони коварно от крака на Карим Бензема, но Робин Олсен все пак изби с крак.

32 Рома - Реал Мадрид

В средата на първото полувреме Стефан Ел Шаарауи отстъпи мястото си на Джъстин Клуйверт, тъй като не можа да продължи срещата заради травма.

В 26-ата минута току-що появилият се на терена Клуйверт получи топката в наказателното поле и стреля, но много неточно.

Между 32-ата и 34-ата минута пред вратата на Тибо Куртоа бе горещо. Няколко играчи на Рома в различни ситуации не успяха да нанесат голов изстрел, като накрая Александър Коларов стреля в аут.

Буквално в последните секунди на първата част пред Дженгиз Юндер се откри идеален шанс за гол, но турското крило направи невероятен пропуск. Николо Дзаниоло се пребори за топката на левия фланг и даде перфектен пас на Юндер, който почти от голлинията не уцели вратата на Куртоа, стреляйки над напречната греда.

Второто полувреме започна вихрено. Първо Гарет Бейл в 47-ата минута наказа груба грешка на Федерико Фасио, който се опита да върне с глава топката към Олсен, но я подари на уелсеца. Бейл изигра перфектно ситуацията и изведе “лос бланкос” напред.

Веднага след това имаше опасност за вратата на Куртоа, а секунди по-късно Бейл можеше да направи резултата 0:2. Той се отскубна напред и се озова очи в очи с Олсен, но не успя да го преодолее.

В 57-ата минута Клуйверт отправи нелош удар по земя към вратата на Куртоа, но белгийският страж не бе затруднен.

Две минути по-късно Лукас Васкес направи резултата 0:2. Бейл центрира отляво към Карим Бензема, който с глава отлично свали топката за Васкес и той технично от съвсем близко разстояние я отклони във вратата.

Тези минути бяха тежки за “вълците”, които можеха да получат и още голове във вратата си. Почти веднага след втория гол на Реал Олсен спаси шут на Марсело. Малко след това шведският вратар отново трябваше да се намесва, този път след изстрел на Бензема.

В 69-ата минута “джалоросите” понесоха нов удар. Дзаниоло стана поредният футболист на Рома с контузия и вторият, който получи травма тази вечер. Младият офанзивен халф бе сменен от Рик Карсдорп.

В крайна сметка воденият от Сантяго Солари тим на Реал Мадрид взе своето на "Олимпико" и се поздрави с победа, която бе важна за самочувствието на тима предвид колебливите изяви в първенството. В края на седмицата и двата тима имат важни домакинства - Рома приема Интер в неделя, а в събота "белите" посрещат Валенсия.
РОМА - РЕАЛ МАДРИД 0:2