Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Звездец спря победната серия на Град в Група А от Висшата лига

Волейболистите на Звездец (Горна Малина) които са водени от Иван Генков надиграха като гости Град (Белоградчик) с 3:2 (25:21, 25:22, 20:25, 20:25, 15:11) в мач от шестия кръг на група А от първенството на втората група при мъжете – Висшата лига.

С това тимът от Горна Малина спря победната серия на Белоградчик и нанесе първа загуба на съперника. Поражението за състава на Град бе още по-тежко, тъй като се разигра на свой терен и пред собствена публика. Драмата бе пълна, като домакините изоставаха с 0:2 гейма, но съумяха да се въздигнат и наваксаха до равенството 2:2 гейма. Надеждите им за пълен обрат обаче не се осъществиха, като в петата, решителна част гостите имаха по-голяма устойчивост и спечелиха с 15:11, а с това и крайната победа.

Въпреки загубата тимът на Град запазва водачеството си с 5 победи, една загуба и 15 точки. Горна Малина е със същия актив, но с 14 точки заема второ място във временното класиране.

С победа у дома в този кръг се поздрави отборът на Сливнишки герой (Сливница) който надигра Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:13, 25:20, 25:17). С това волейболистите, водени от Мартин Стоев записаха четвърта победа в групата, като с две загуби и 11 точки и се изкачиха на трето място в класирането. Същия актив има и Ботев (Луковит) ,но с 10 точки е на четвърта позиция.

Съставът на Луковит загуби при гостуването на Славия с 0:3 (18:25, 23:25, 27:29), като „белите“ записаха трета победа и заемат пета позиция, с три загуби и 10 точки.

Втора победа завоюва и тимът на Тетевен волей, който в този кръг надигра като домакин Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:9, 25:16, 25:16). Така волейболистите от Тетевен заемат шесто място в таблицата, с четири загуби и 7 точки.

Съставът на Изгрев е на седми с една победа, пет загуби и 2 точки. Последни засега са представителите на Ботев (Ихтиман) без успех досега и 3 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група А от Висшата лига вижте тук.