Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Дюрант разкъса Орландо с 49 точки (видео)

Кевин Дюрант остана на една асистенция от “дабъл-дабъл”, а неговите 49 точки се оказаха в основата на домакинския триумф на шампионите от Голдън Стейт срещу Орландо. Уориърс постигнаха единанедесетата си победа вкъщи и общо петнадесета за сезона след 116:110 срещу Меджик, печелейки трети последователен мач след лошата серия, в която бяха изпаднали.

Дюрант избухна с 49 точки за 40 минути, добави 9 асистенции, 6 борби, 2 чадъра, 2 отнети топки и стреля перфектно от наказателната линия - 13/13. “Най-полезният играч” на сезон 2013/2014 и на финалите от 2017 и 2018 година успя при 12/23 шута за 2 точки и 4/10 от тройката. Кей Ди минава кота “40” за втори пореден мач и за трети път от началото на сезона, като това е най-резултатната му среща през сезон 2018/2019.

Той получи сериозна подкрепа от Клей Томпсън, реализирал 29 точки, а всички останали играчи на Стив Кър също успяха да запишат точков актив. За пореден мач Уориърс бяха без две основни фигури - Стеф Къри и Дреймънд Грийн.

Обичайният заподозрян бе №1 за Меджик - Никола Вучевич наниза 30 точки, овладя 12 борби и даде 6 асистенции. Терънс Рос влезе силно като резерва с 28 точки, а Джонатан Айзък с 15 точки и Мо Бамба с 11 и 6 борби бяха другите силно представили се баскетболисти на Орландо.

Уориърс допуснаха катастрофална втора четвърт, която загубиха с 18 точки разлика, но през второто полувреме се погрижиха да не допуснат нова разочароваща загуба и получиха само 46 точки спрямо 64 преди почивката, като същевременно заиграха далеч по-добре в нападение.

Голдън Стейт има 15 победи и 7 загуби, а Орландо - 10 успеха и 11 поражения.