Нюкасъл затвърди подема си с успех над Бърнли

Отборът на Нюкасъл затвърди добрата си форма в Премиър лийг, след като постигна трета поредна победа. “Свраките”  се наложиха с 2:1 като гост на Бърнли в последния мач от 13-ия кръг. Двубоят ще се запомни с инцидент преди преди първия съдийски сигнал, след делегатът Еди Уостънхолм припадна, което наложи срещата да започне със закъснение от 30 минути.
Гостите обаче не закъсняха с първия си гол, който падна още в четвъртата минугта, след като Бен Мий си отбеляза автогол. В 23-ата минута Нюкасъл удвои аванса си. Килиън Кларк се разписа с глава след центриране в наказаталното поле на Мат Ричи. Уелският национал на Бърнли Сам Воукс успя да намали малко преди почивката. След паузата гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и не го постигнаха. Така резултатът се запази докрая, а “свраките” се изкачиха на 13-о място с 12 точки. Бърнли върви 17-и с девет.