Корида на "Огоста" и три точки за Монтана (видео)

Отборът на Монтана победи с 3:1 Несебър в последен мач от 15-ия кръг на Втора лига. Срещата бе много напрегната и завърши с два червени картона, шест жълти и две дузпи. Все пак домакините бяха по-настъпателният тим и заслужено стигнаха до успеха. Атанас Илиев, Борислав Дамянов и Тони Тасев от дузпа бяха точни за монтанчани, докато Реджеб Халил се разписа за тима от Черноморието.

Още в първата минута домакините можеха да открият резултата. Страхотен удар от дистанция на Атанас Илиев срещна горната греда на Павел Здравков.

Последваха "глухи" минути на игрището, за да дойде 20-ата минута. Николай Цветков проби отляво и намери с добър пас Атанас Илиев, който обаче отново се размина с гола. Нападателят засече отблизо топката с левия крак, но тя се отби в страничната греда.

В 24-ата минута Цветков можеше да изненада неприятно Здравков. Фалциран удар от фаул обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

Резултатът бе открит от домакините в 32-ата минута. Цветков центрира отдясно към наказателното поле. Диян Молдованов не успя да се справи добре с топката и я спря точно на крака на Илиев, който успя да я прати във вратата.

Осем минути по-късно Борислав Дамянов направи 2:0, засичайки пас на Тони Тасев от границата на вратарското поле.

В началото на втората част гостите наложиха натиск и в крайна сметка скоро стигнаха до намаляване на резултата. В 52-ата минута Трайо Грозев центрира отдясно и Реджеб Халил надскочи защитник, за да прониже Ивайло Василев.

В 72-ата минута Монтана получи право да изпълни дузпа, след като Молдованов спъна в наказателното поле Цветков. Решението бе оспорвано от гостите, но това не попречи на Тони Тасев да направи 3:1 в полза на домакините. Минута по-късно Несебър остана с човек по-малко, след като Грозев бе изгонен за втори жълт картон заради реплика към съдията.

Скоро и гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Симеон Баев излезе сам срещу вратаря и го преодоля. Галин Ташев обаче го застигна и го препъна. За нарушението бранителят получи червен картон. От бялата точка обаче Николай Костов не бе точен, тъй като Василев отрази удара му. В крайна сметка до нови голове не се стигна Монтана се поздрави с успех.

В класирането Монтана събра 33 точки и се очертава като единственият конкурент на Царско село за директната промоция в елита. Тимът от София обаче има седем точки аванс и играчите на Ферарио Спасов ще трябва доста да се потрудят, за да догонят съперника. Несебър от своя страна е на десета позиция със 17 точки.

МОНТАНА - НЕСЕБЪР 3:1
1:0 Илиев (32)
2:0 Дамянов (40)
2:1 Халил (52)
3:1 Тасев (72-д)

МОНТАНА: 33. Василев, 23. Георгиев, 3. Михов, 4. Ташев, 10. Айтов, 13. Йорданов, 26. Дамянов, 20. Илиев, 9. Илиев, 77. Цветков, 8. Тасев

НЕСЕБЪР: 1. Здравков, 23. Молдованов, 2. Али, 27. Костов, 32. Баев, 3. Ташолов, 8. Михайлов, 11. Грозев, 21. Цачев, 20. Пехливанов, 6. Апостолов