100 години ски спорт в България

Ривърс (почти) перфектен при разгрома на Аризона

Филип Ривърс постави рекорд с 25 поредни успешни паса за начало на мача при победата на ЛА Чарджърс срещу Аризона с 45:10. Куотърбекът на „светкавиците” се отчете с показатели 28 от 29 за 259 ярда, три тъчдауна и рейтинг 138.4. Чарджърс (8-3) са твърдо в зоната на плейофите, намират се втори в АФК Запад и вече дишат във врата на лидера Канзас Сити, на когото гостуват на 13 декември.

Питсбърг загубиха за първи път от септември насам, проваляйки се в Денвър. „Металурзите” бяха на ярдове от крайната линия и вървяха към изравняване и евентуално продължение, когато 68 секунди преди края Бен Рьотлисбергер (41 от 56 за 462 ярда) прати топката право в ръцете на 133-килограмовия Шелби Харис за първия интерсепшън в кариерата му. След 17:24 Питсбърг (7-3-1) вече са пети по показатели в конференцията, но (засега) държат здраво първото място в АФК Север.

Филаделфия завързаха отново възела в челото на НФК Изток след измъчен успех срещу НЙ Джайънтс. Шампионите не бяха печелили на американска територия от 12 октомври насам, когато отново надиграха „гигантите”. Четири минути преди почивката Филаделфия изоставаше с 16 точки, но 22 секунди преди края на последната част Джейк Елиът с фийлдгол от 43 ярда донесе победата с 25:22.