Изненадваща загуба за Мемфис у дома от Никс

Лидерът в Тихоокеанската дивизия на НБА Мемфис изненадващо падна у дома с 98:103 от намиращия се в лоша форма отбор на Ню Йорк.

Енис Кантър вкара 21 точки и взе респектиращите 26 борби, Тим Хардауей-младши добави 22, за да преодолеят лошото начало на мача. Емануел Мюдиай добави 17, а Трей Бърс се включи с 15.

Лос Анджелис Клипърс прекърши като гост Портланд със 104:100 в дерби на Западния бряг. Клипърс вече води в цялата Западна конференция с 13-ата си победа, която дойде с 34 точки и 11 борби на Тобайъс Харис и 17 точки на Данило Галинари, който 47 секунди преди края изведе своите напред с две точки.

Домакините от Портланд, които са на 3-о място в Северопазадната дивизия, водеха с 13 точки на почивката. В техните редици обаче единствен на ниво остана до края Деймиан Лилард с 30 точки, а центърът им Юсуф Нуркич не игра заради травма в рамото.

Филаделфия измъкна драматична победа над Бруклин със 127:125 с тройка на Джими Бътлър 2.3 секунди преди края. Гостите от Филаделфия изоставаха с 20 точки в един момент от мача, като до почивката изоставането им беше 14 точки (54:68).

Бътлър изстреля топката от дясното крило, разписвайки се по ишдентичен начин, както срещу Шарлът на 17-и ноември. Бътлър завърши мача в стил с 34 точки, 12 борби, а Джоуел Ембийд се отлчи с 32 точки и 12 отнети топки. Филаделфия продължава силното си представяне и вече има 14 победи и 8 поражения, като се нареждат на 2-о място в Атлантическата дивизия.