Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Глътка въздух за Ангел Червенков, провал за Динамо (Киев)

Воденият от Ангел Червенков Черноморец (Одеса) сложи край на кошмарната си серия от 9 поредни загуби в първенството на Украйна. Днес тимът на българския специалист се наложи с 2:1 над Арсенал (Киев) в дербито на аутсайдерите и вече има с 5 точки повече от столичани. Начело на Арсенал е бившият наставник на Левски Вячеслав Грозни.

Всички голове в мача паднаха в рамките на 7 минути след почивката. Гостите поведоха с попадение на Серхий Семенюк (62’), но Микола Мусолитин (67’)и Володимир Ковал (69’) донесоха така важната победа на Черноморец.

“Не се получи красив мач, но постигнахме положителен резултат, от който имахме нужда. Устояхме психологически на напрежението след допуснатия гол. Видно е, че ни липсва класа. Трябва да се подсилим през зимната пауза. Ръководството е наясно с това и вярвам, че нещата ще се подредят”, коментира след мача Червенков.

В друга среща от 16-ия кръг Динамо (Киев) се изложи при визитата си на Олександрия и отстъпи с 1:2. По този начин отборът на Олександър Хацкевич не се възползва от грешната стъпка на лидера Шахтьор (Донецк), който в петък направи 0:0 срещу ФК Лвов.

Шахтьор продължава да води с 41 точки, а Динамо остана с 32 и слезе на трето място, изместен от Олександрия (32).

В следващия кръг Черноморец гостува именно на киевляни.

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) - АРСЕНАЛ (КИЕВ) 2:1