ФК Копенхаген взе дербито с Мидтиланд, Краев отново не игра

ФК Копенхаген вече е едноличен лидер в датското първенство. В среща от 17-ия кръг на Суперлигата столичани се наложиха с 2:1 над основния си съперник за титлата Мидтиланд и вече имат аванс от 3 точки пред тима на Божидар Краев. Българският национал изобщо не беше в групата за двубоя.

Домакините поведоха с гол на Роберт Сков от дузпа в 34-ата минута, но Мидтиланд успя да изравни в 78-ата чрез Пол Онуачу. Радостта на шампионите не продължи дълго, защото в 82-ата минута словакът Ян Грегуш донесе трите точки на ФК Копенхаген.

В друг мач днес Брьондби спечели с 2:0 като гост на Сьондерийске и се изкачи на 5-о място в подреждането.

ФК КОПЕНХАГЕН - МИДТИЛАНД 2:1
1:0 Р. Сков (34) д.
1:1 П. Онуачу (78)
2:1 Я. Грегуш (82)