Борусия продължава да е най-близо до Борусия (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) ще посрещне и следващия кръг като втори в Бундеслигата, след като си върна позицията от Айнтрахт (Франкфурт) и остава на 4 точки от лидера Борусия (Дортмунд). В последния дуел от 12-ия кръг отборът на Дитер Хекинг прегази Хановер 96 с 4:1 на свой терен, независимо че допусна гол още преди изтичането на първата минута. Точен беше Боби Ууд, който се измъкна зад защитата в бяло и прониза Ян Зомер.

Домакините обаче реагираха бързо и в 7-ата минута вече бяха изравнили чрез майсторско изпълнение на Торган Азар. Минута преди почивката Михаел Ланг изненадващо се оказа на добра позиция и пусна топката между краката на стража на гостите за 2:1.

През второто полувреме Борусия затвърди превъзходството си с още две попадения. В 58-ата Азар пак демонстрира високата си класа, като намери Ларс Щиндъл за 3:1. В 77-ата влезлият малко преди това Денис Закария също успя да се разпише - 4:1.

След седмица “жребчетата” гостуват на четвъртия в класирането РБ (Лайпциг).

Хановер е с три загуби в последните си четири срещи и е само на точка от последното място. В следващия кръг отборът приема Херта (Берлин).