Дерби дела Лантерна не излъчи победител, Дженоа трябва да съжалява (видео)

Отборите на Дженоа и Сампдория завършиха наравно 1:1 в среща от 13-ия кръг на Серия "А". Попадението за Самп реализира Фабио Куалярела в 8-ата минута, а в 17-ата Пьонтек възстанови равенството след точно изпълнение на дузпа. "Грифоните" и "моряците" се изправиха един срещу друг в 71-ото "Дерби на фара" в италианския шампионат, което дойде само няколко месеца след зловещата трагедия с рухването на "Понте Моранди". Двата отбора се намират в средата на таблицата, като разликата помежду им е само една точка. След днешната среща Дженоа е на 13-а позиция с 15 точки, а Самп е 12-и с 16 пункта.
Футболистите на Иван Юрич могат да съжаляват, че изпуснаха трите точки с оглед положенията, които имаха пред себе си. На няколко пъти страхотни спасявания направи стражът на Сампдория Емил Аудеро, който е юноша на Ювентус. Младокът спря на няколко пъти Кшищоф Пьонтек и веднъж и Кристиан Куаме, за да запази точката за "моряците".
В 8-ата минута на срещата Сампдория поведе в резултата с гол на Фабио Куалярела, който продължи традицията да вкарва важни попадения за тима си. Нападателят успя да се пласира по блестящ начин в наказателното поле при центриране на Гастон Рамирес от левия фланг и да засече с глава доброто подаване на своя съотборник.

Футболистите на Дженоа много бързо възстановиха равенството чрез полската голова машина Кшищоф Пьонтек. Полският нападател се възползва от грешка в защитата на Сампдория, след която стражът Аудеро събори голмайстора в наказателното поле.
Главният съдия Даниеле Довери не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар в 17-ата минута, а зад топката застана потърпевшия Пьонтек, който реализира.

В 40-ата минута Аудеро предотврати сигурен гол във вратата си след удар на Ромуло. "Грифоните" осъществиха добра атака, която завърши с пас на Пьонтек към свободния Ромуло, а последният стреля от добра позиция право в обсега на младия вратар.
Доминацията на Дженоа на терена си пролича и в следващите минути, когато отново Аудеро бе като стена на голлинията. Кшищоф Пьонтек бе изведен зад защитата на "моряците" и стреля силно, но стражът с великолепен плонж изби.

През второто полувреме Самп успя да пречупи устрема на Дженоа и изравни играта в средата на терена. В 62-ата минута Аудеро направи поредно брилянтно спасяване, като този път отказа Куаме с добър рефлекс при удар на котдивоареца с глава. За разлика от първата част, в която "грифоните" създадоха няколко много добри положения пред вратата на Аудеро, то през второто полувреме стражът трябваше да се намесва само веднъж до 88-ата минута при удар на Куаме.
В самия край на редовното време младокът парира изстрел на Мигел Велосо от фаул. Това бе и последният точен удар в очертанията на една от двете врати след триминутно продължение Даниеле Довери свири край на мача.

ДЖЕНОА - САМПДОРИЯ 1:1

0:1 Куалярела (8)
1:1 Пьонтек (17)