Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Магията на Еспаньол беше развалена, Ла Лига има нов водач при голаджиите (видео)

Отборът на Еспаньол прекъсна стопроцентовата си серия вкъщи и загуби с 1:3 от Жирона в каталунско дерби от 13-ия кръг на Примера. До момента момчетата на Руби имаха само победи у дома и се движеха рамо до рамо с челниците. Кристиан Стуани наказа “бяло-сините” в четвъртата и шестата минута, а Сейду Думбия вкара в 90-ата. Стуани вече има 10 попадения в първенството и е лидер при стрелците.
До шестата минута гостите от “Монтиливи” отбелязаха две попадения. В четвъртата минута Стуани изпревари Марио Ермосо и реализира с глава след брилянтно движение, с което изпревари защитника. Стотина секунди по-късно Стуани отново вкара с глава, този път след центриране от корнер на втора греда. Любопитното е, че атаката преди първия гол беше доста опасна и “папагалчетата” пропуснаха да открият резултат. Тогава вратарят на жиронци Ясин Буну показа класа и спаси след удар на Борха Иглесиас. В деветата минута Диего Лопес спечели битката очи в очи с Патрик Робъртс. “Синьо-червените” натиснаха в опит да се върнат в мача. В 31-ата Давид Лопес можеше да вкара с гърди, но Буну спаси пред голлинията.
В 46-ата Диего Лопес се разтегна и отрази удар на Пере Понс. В 60-ата Сержи Дардер стреля отдалеч и предизвика Буну да избие в корнер. В 67-ата Борха Гарсия можеше да вкара трето попадение, ала Ермосо изби от голлинията. В 74-ата домакините върнаха едно попадение. Борха Иглесиас се разписа отблизо, след като първоначално неговият удар беше блокиран. В 88-ата Буну се намеси и не позволи на “перикитос” да изравнят. В 90-ата Жирона нанесе нов удар, който реши сблъсъка. Сейду Думбия се устреми напред при скоростна контра, вратарят Лопес не успя да улови след неговия шут и Думбия вкара при добавката за крайното 1:3.