Лазар Марин вдигна Купата на Грузия (снимка)

Българският защитник Лазар Марин триумфира в турнира за Купата на Грузия с отбора си Торпедо Кутаиси. Днес отборът на бившия футболист на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:4 над тима на Гагра (Тбилиси) след изпълнение на дузпи, като в редовното време двата отбора не успяха да се победят, завършвайки наравно 2:2. След днешния успех Марин добави трета трофей в своята витрина, след като спечели Купата на България с Ботев (Пд), както и Суперкупата на страната.

Това е първи трофей за Марин с отбора на Торпедо Кутаиси, с който парафира през лятото. Българският защитник остана на резервната скамейка в днешната среща, в която неговият тим получи червен картон в края на първото продължение. Торпедо изстрада успеха, като успя да заличи пасив от два гола, след като губеше до 74-ата минута. Точен за Торпедо бе Лачни, който вкара на два пъти в 74-ата минута и в първата минута на допълнителното време, като с попаденията си вкара срещата в продължения.

Така Торпедо Кутаиси продължава битката си в първенството, където в момента заема трета позиция с актив от 62 точки. Тимът на Лазар Марин се намира на девет точки от първото място, а до края на шампионата остават три срещи.