Емполи свали Аталанта на земята с обрат и гол в последните минути (видео)

Отборът на Емполи направи впечатляващ обрат за домакинска победа с 3:2 над Аталанта в двубой от 13-ия кръг на Серия “А”. Гостите поведоха с 2:0 чрез голове на Ремо Фрюлер (33’) и Ханс Хатебур (40’), но домакините стигнаха до победата след попадения на Антонино Ла Гумина (42) и Матиас Силвестре (90+2’) и автогол на Андреа Масиело (77’).

Бергамаските бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено откриха резултата в 33-ата минута, когато Фрюлер се възползва от неуспешно изчистване на Доменико Майета и с точен удар вкара гол за своя тим. Емполи обаче получи правото да изпълни дузпа в 39-ата минута, след като Масиело игра с ръка в собственото си наказателно поле. Франческо Капуто се зае с нейното изпълнение, но неговият шут срещна напречната греда на вратата. Аталанта веднага организира контраатака, довела до центриране на Дуван Сапата, което Хатебур превърна в гол след удар с глава. Домакините бързо върнаха едно попадение в 42-ата минута, когато Берат Джимсити изби подаване на Джовани ди Лоренцо, но топката попадна в Ла Гумина, който я прати в мрежата.

През второто полувреме най-интересното отново се случи към неговия край. Първо в 77-ата минута Емполи успя да изравни, след като при опит за подаване на Мануел Паскуал топката срещна крака на Масиело и влетя във врата на неговия тим. В 84-ата Йосип Иличич от състава на гостите получи жълт, а след това и директен червен картон за острата си реакция срещу съдията при свирен фаул за другия отбор. В добавеното време домакините стигнаха до пълния обрат и победата с гол на Силвестре след изпълнение на корнер.

С трите точки днес Емполи събра 12 и изплува от опасната зона, изкайчвайки се на 17-о място в класирането. Загубата прекъсна победната серия от четири мача на Аталанта, която остава с 18 пункта на 9-а позиция.