Последният шут спаси Вердер от поредна загуба (видео)

С гол в добавеното време Вердер (Бремен) се спаси за 1:1 при гостуването си на Фрайбург в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Тогава точен беше Лудвиг Аугустинсон, като по този начин той донесе първа точка за своя отбор от четири мача насам. В един момент бременчани бяха дори на второ място, но слабите резултати в последния месец им отреждат седма позиция в момента.

Този следобед играчите на Вердер в никакъв начин не заслужаваха да загубят, но пък насреща си имаха изключителен Александер Шволов. Вратарят на Фрайбург направи поредица от спасявания, но не успя да спре последния изстрел към мрежаата си.

Домакините поведоха в 42-ата минута с попадение на Лука Валдшмит от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Никлас Мойсандер чак след намесата на ВАР.

И докато гостите правеха пропуск след пропуск, същото може да се каже и за състезателите на Фрайбург. Лукас Хьолер изпусна две чисти положения, като при второто в 88-ата минута уцели гредата в ситуация едно на едно с вратаря Иржи Павленка.

Фрайбург също не се радва на добра серия, тъй като е със само една победа в последните пет кръга.

След седмица Вердер го очаква голямо предизвикателство, тъй като на “Везерщадион” пристига шампионът Байерн (Мюнхен). Задачата на Фрайбург е аналогична, тъй като ще гостува на лидера Борусия (Дортмунд)