Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Валери Божинов "уби" Левски на "Герена", след което се извини (видео+галерия)

Левски се отдалечи на 7 точки от Лудогорец в битката за титлата, след като допусна шокираща домакинска загуба с 1:3 от Ботев (Враца) в мач от 16-ия кръг на Първа лига. В герои за врачани се превърнаха двама бивши футболисти на сините - Валери Божинов и Валери Домовчийски, които вкараха и трите гола. Двамата обаче не се зарадваха на попаденията и се извиниха на феновете на Левски, които преди срещата ги посрещнаха с аплодисменти.

90 Левски - Ботев ( Враца) 1:3
Домакините откриха резултата след точно изпълнение на дузпа от Давиде Мариани в 20-ата минута. Божинов изравни също от 11-метров наказателен удар в 34-ата минута, а в 76-ата вкара втори гол. Крайното 3:1 за Ботев оформи Валери Домовчийски в края на срещата.

Сините направиха куп пропуски, а на два пъти нацелиха и гредите при резултат 0:0 и 1:1.

Срещата започна с натиск на домакините, но първата голова възможност бе пред тяхната врата. Даниел Генов се откъсна отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля от 15 метра, но Митрев изби. Сините отговориха с греда на Обертан в 14-ата минута. Той проби и центрира отдясно, а след рикошет топката се отби в левия страничен стълб.

Секунди по-късно Яблонски изпусна най-чистата ситуация до този момент, след като засече центриране от фаул, но изпрати топката покрай гредата. В 18-ата минута и Костов бе близо до гол, когато засече с глава центриране от корнер, но вратарят на врачани изби фронталния изстрел от 5-6 метра.

Така се стигна до 20-ата минута, в която Левски поведе. Сините получиха право да изпълнят корнер. Точно когато предстоеше центриране, Керчев задържа Белаид и реферът Георги Кабаков отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Мариани, който бе безапелационен - 1:0.

Само 60 секунди по-късно Паулиньо направи отлично двойно подаване и върна към Мариани. Последва шут от 7-8 метра, но Красимир Костов спаси. Станислав Костов първи стигна до топката и пробва да вкара с добавка, но стражът на Ботев пак се намеси блестящо и не му позволи да се разпише.

В 27-ата минута гостите като по чудо не изравниха. Мариян Иванов засече центриране от корнер с глава, а ударът му от 5-6 метра профуча покрай горния ляв ъгъл на Митрев. Все пак Ботев стигна до изравнително попадение след точно изпълнена дузпа от Валери Божинов.

Тя бе отсъдена за леко бутане на Цветкович срещу Даниел Генов, което Кабаков определи за нарушение.

До края на полувремето Левски натисна здраво и на няколко пъти имаше шанс да поведе отново, но отбраната на врачани на няколко пъти положи неимоверни усилия и успя да се справи с набезите на сините.

Втората част започна с натиск на домакините. В 49-ата минута Цветкович центрира, Мариани стреля с летящ плонж, а топката се отби в лявата греда. Пет минути по-късно сините изпуснаха поредна възможност. Костов проби отлично отляво, пусна успоредно на голлинията, но Мариани не успя да засече топката в празната врата.

В 65-ата минута Левски организира много добра комбинация, след която Тиам се озова на голова позиция, но изстрелът му не намери целта.

В 74-ата минута Божинов бе близо да вкара със странична ножица от границата на наказателното поле, но ударът му нацели страничната греда. Дори да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като страничният рефер вдигна спорна засада.

Само две минути по-късно Божинов избухна с втори гол. Нападателят бе изпуснат от Яблонски и Белаид, за да реализира с глава - 2:1 за Ботев (Враца).

След изпълнението на центъра Левски стигна до корнер, Костов се размина с центрирането, но резервата Буш стори същото и не успя да отбележи на празна врата.

Далеч по-прецизен бе резервата Валери Домовчийски пред противниковата врата в 87-ата минута. Нападателят пое топката малко след центъра на терена, напредна, преодоля без проблем Яблонски и след шут по земя с левия крак отбеляза за 3:1.
В заключителните секунди на срещата Тиам получи втори жълт картон и бе изгонен. Малко преди това Кабаков отстрани и Славиша Стоянович за оспорване на съдийско решение, за което бе прав, тъй като топката не беше напуснала терена, а страничният рефер отсъди тъч в полза на врачани.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:3