Парма се лепна зад Милан с втора поредна победа (видео)

Парма записа втора поредна победа в Серия "А". Отборът на Роберто Д'Аверса надви с 2:1 Сасуоло в ранния неделен мач от италианския шампионат. Жервиньо откри резултата за "дуковете" в шестата минута. Бившият нападател на Арсенал и Рома принуди Андреа Консили да прави лъвски скок, с който да спасява топката от голлинията, но при добавката вратарят на гостите нямаше време за реакция.

В 25-ата минута Бруно Алвеш направи 2:0 при нова интересна ситуация в наказателното поле. Спасяване, греда след слаб удар на бранител към собствената му врата и голов изстрел на Алвеш. В 36-ата минута реферът Паоло Валери си помогна с видеоповторение, за да отсъди дузпа за гостите. Кума ел Бабакар намали резултата с техночен удар от бялата точка.

След почивката гостите потърсиха изравняване, но се разминаха с него. Близо до точката бе резервата Алесандро Матри в последните минути, но шутът му бе отбит от стража на Парма Луиджи Сепе. Футболистите на Д'Аверса събират актив от 20 точки и заемат шесто място във временно класиране. Пред "дуковете" е Милан, който има пункт в повече, но и мач по-малко.