Наполи се отдалечи от Ювентус след провал на "Сан Паоло" (видео)

Тимът на Наполи допусна неочаквана грешка на собствения си стадион "Сан Паоло". В мач от 13-ия кръг на италианското първенство играчите на Карло Анчелоти стигнаха само до 0:0 със закъсалия тим на Киево. Под проливния дъжд в Неапол "партенопеите" не показаха убедителна игра днес, а веронци изглеждаха неочаквано боеспособни и дори в някои ситуации можеха да отбележат гол.
Преди началото на мача словашкият халф на Наполи Марек Хамшик бе награден със специална фланелка с №512 - броя на мачовете, които 31-годишният футболист има за клуба. Това е рекордно постижение в историята на Наполи.

Първият по-интересен момент в мача бе още във втората минута, но изненадващо заплахата беше за вратата на домакините от Неапол. Валтер Бирса стреля от фаул, но не намери целта. Малко след това веронци отново застрашиха вратата на Орестис Карнезис, но Джоел Оби не успя да изпрати топката в мрежата. В средата на първата част пък Хосе Кайехон падна в наказателното поле на Киево, като изглеждаше, че е бил изблъскан, но сигнал за дузпа не последва.

Играчите на дебютиралия днес начело на Киево наставник Доменико Ди Карло (специалистът е водил веронци и в други два периода: 2008-2010 и 2011-2012) играеха много освободено и изобщо не мислеха само за отбраната си през първата част. Минута преди края на първото полувреме Хосе Кайехон можеше все пак да даде аванс на Наполи в резултата, като любопитното е, че до това голово положение се стигна след контраатака. 39-годишният Стефано Сорентино обаче парира изстрела на юношата на Реал Мадрид.

И през второто полувреме “летящите магарета” от Верона играеха без страх, като в началото имаха много опасна атака отдясно. В 54-ата минута пък Наполи бе близо до гол. Лоренцо Инсиние стреля добре от пряк свободен удар, но Сорентино спаси. Малко преди това Инсиние имаше и друг шанс за гол, но го пропусна. После пък стражът на Наполи Карнезис трябваше да отразява шут на Оби и резултатът продължаваше да е 0:0.

До края на двубоя “партенопеите” така и не успяха да реализират поне едно попадение. Защитникът Калиду Кулибали бе много близо до страхотен гол в 88-ата минута, но сантиметри не му достигнаха. Централният бранител опита ефектна странична ножица, но топакта не намери очертанията на вратата.

Така Наполи събра 29 точки и се върна на второто място, но вече изостава с 8 точки от водача Ювентус. Киево остава на последното 20-о място и продължава да е без победа.