Ето за какво преди 3 г. изхвърлиха Бока от Копа Либертадорес (видео)

От седмици насам целият свят е насочил поглед към Буенос Айрес, където Бока Хуниорс и Ривър Плейт са се вкопчили в битка за трофея в Копа Либертадорес. В събота обаче реваншът от финала беше отложен с ден заради атака върху играчите на Бока от страна на ултраси на големия враг.

За подобно нещо преди три години Бока Хуниорс беше направо изхвърлен от турнира. През пролетта на 2015 г. двата тима бяха съперници на 1/8-финалите, като първата среща на “Ел Монументал” беше завършила 1:0 за домакините. На реванша на “Бомбонера” резултатът след първата част беше 0:0.

При излизането си от тунела за второто полувреме играчите на Ривър бяха напръскани със сълзотворен газ от хулигани от агитката на Ривър. Четирима от футболистите дори трябваше да бъдат приети в болница.
Мачът беше прекратен, а по-късно Бока Хуниорс беше изваден от турнира. Отделно клубът беше глобен с 200 000 евро и наказан да домакинства пред празни трибуни в четири срещи от Копа Либертадорес и да не бъде подкрепян от свои фенове също за четири гостувания.

Сега от Бока обмислят варианта да поискат служебна победа. Техни футболисти бяха ранени, след като запалянковци на домакините засипаха рейса им с предмети.