Спасител! Головете на Дембеле носят точки на Барса

Френският нападател на Барселона Усман Дембеле се оказва доста по-важен футболист за каталунците, отколкото вероятно изглежда. Въпреки всички критики към 21-годишния талант, Дембеле е футболистът, донесъл най-много точки на тима си със своите голове (5 до момента) от началото на сезона в Ла Лига, посочва Opta.

Вчера Дембеле се включи от пейката (в 80-ата минута) срещу Атлетико Мадрид и спаси каталунците на “Wanda Metropolitano” с гола си за 1:1 в последната минута. По-рано през сезона французинът реализира единственото попадение срещу Валядолид (1:0), както и победния гол срещу Реал Сосиедад (2:1) на “Аноета”. Младокът се разписа веднъж и при драматичната победа с 3:2 срещу Райо Валекано (отново влезе в игра като резерва).

Към това трябва да добавим и победният гол на Дембеле при успеха с 2:1 срещу Севиля в Танжер за Суперкупата на Испания през август.