Миньор (Перник) и Банско поделиха точките

Миньор (Перник) и Банско завършиха наравно 1:1 в среща от последния есенен 17-ти кръг. Двата отбора направиха здрав мач, но особено през втората част гостите от Банско надиграха напълно домакините, което е и голяма рядкост на "Стадиона на мира".

Миньор поведе с хубав гол на Стивън Милчев. Той засече в 28-ата минута от въздуха центриране на Савов. След почивката гостите натиснаха здраво, но вратарят Даниел Леонтиев направи блестящи спасявания при удари на голмайстора Христо Спасов и на два пъти на Даниел Гогов. Все пак логичното се случи три минути преди края, когато Смаил Креболиев изравни след центрирате отдясно.

Това бе и 13-ти пореден мач без загуба за Банско в първенството.

"Определено мога да кажа ,че домакините спечелиха точка в този мача. А ние загубихме две. Няма как да не съм доволен от играта и характера на отбора. Надиграхме Миньор, но не успяхме да вкараме положенията си", коментира изпълнителният директор на Банско Крикор Румян.

Банско ще зимува на 5-то място с 33 точки, а Миньор на 8-мо с 24 пункта.