Японка спечели титлата на Гран При на Франция

Японката Рика Кихира спечели титлата при жените на турнира от сериите Гран При по фигурно пързаляне във френския град Гренобъл. 16-годишната Кихира започна волната си програма с нестабилен троен аксел, който не успя да направи в нужните обороти, но след това се справи с комбинацията от двоен аксел - троен тулуп, както и с още четири тройни скока. Така тя получи 138.28 точки за волната програма и със сбор от 205.92 стигна до златото, което е второ за нея за сезона от Гран При след триумфа пред родна публика в Япония.

Лидерката след първото изпълнение Маи Михара завърши на второ място с 202.81 точки, а американката Брейди Тенъл стигна до бронза със 197.78, след като беше едва шеста след кратката програма. Двукратната световна шампионка и олимпийска сребърна медалистка от Пьончан 2018 Евгения Медведева (Русия) направи няколко грешки и се нареди едва четвърта със 192.81 точки.

При спортните двойки триумфираха представителите на домакините и бронзови медалисти от световното първенство Ванеса Джеймс и Морган Сипре (Франция) с 205.77 точки. Те бяха трети след кратката програма, но изиграха невероятна волна и стигнаха до втори успех за сезона в Гран При. Французите се класират и за финала на сериите в началото на декември във Ванкувър. Сребърните отличия завоюваха американците Тара Кейн и Дани О'Ши (САЩ) със 191.43, а трети са лидерите след кратката програма Александра Бойкова и Дмитри Козловски (Русия) със 189.84 точки. Финалът на Гран При е от 6 до 9 декември във Ванкувър (Канада).