Хитрино на втора позиция след минимална победа над Ботев (Нови пазар)

Хитрино победи у дома гостите от Ботев (Нови пазар) с минималното 1:0, с което прибави нови 3 точки в актива си. Поради продължаващата реконструкция на стадиона в Хитрино срещана се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше от поредния ХIV кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят започна предпазливо за двата тима предвид заеманите позиции в класирането. Гостите от Нови пазар – трети, символичните домакини от Хитрино – четвърти, като че ли желаеха непременно да спечелят мача, а това ги правеше предпазливи както в атака, така и в защита.

Още в 10-ата минута Ивелин Василев (Хитрино) от пряк свободен удар натресе гредата на Тодор Тодоров. В 22-ата минута отново Ивелин Василев беше изведен очи в очи със стража на гостите, но хладнокръвната игра на Тодор Тодоров запази вратата си суха. Така след равностойна игра двата отбора се прибраха на почивката без отбелязани голове.В началото на второто полувреме по-активни бяха футболистите на символичните домакини от Хитрино. Заредиха се доста атаки към вратата на Тодор Тодоров, все безрезултатни. В 60-ата минута привлеченият от дубъла на Лудогорец Мехмед Сабри надбяга защитата на „Ботев, прехвърли вратаря Тодор Тодоров и донесе победата за Хитрино. В последните минути на срещата гостите от Нови пазар се опитаха поне да се доберат до равенството, но пропуските на Симеон Симеонов, Преслав Пасев и Кирил Радев ги лишиха от това. Веднъж и гредата помогна на вратаря Дилян Димов да запази вратата си суха.

Победата прати Хитрино на второ място в класирането след лидера Суворово. В следващия ХV кръг на 2 декември (неделя) от 14,00 часа Хитрино гостува на Бенковски (Бяла), докато Ботев (Нови пазар) ден по-рано приема у дома Калиакра (Каварна).