Светкавица открадна точка като гост от Спартак (Варна)

Светкавица (Търговище) едва не поднесе голямата изненада при гостуването си на Спартак (Варна) в срещата от ХIV кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоя се игра на стадион „Локомотив“ в морската столица и беше наблюдаван въпреки студеното време от многобройна публика. Търговищенци откраднаха точка, но можеха да се приберат с пълен успех. На два пъти те повеждаха в резултата, но спартаклии не се предадоха и изравниха от отсъдените две дузпи.

В 7-ата минута Иван Великов си вкара автогол с глава, след като прехвърли вратаря Иван Атанасов – 0:1. В 55-ата минута рефера от Силистра Димитър Гебешев отсъди най-тежкото наказание – дузпа в полза на Спартак. Васко Боев от бялата точка беше точен – 1:1. Две-три минути по-късно гостите отново излязоха напред след точното попадение на Христо Станчев. В 79-ата минута беше отсъдена втора дузпа в полза на Спартак (Варна). С изпълнението отново се нагърби Васко Боев, който с точен шут фиксира крайния резултат 2:2.

В оставащите до края на мача време спартаклии имаха превес, но за пореден път пропуснаха много изгодни положения. В края Ивайло Русев вкара трети гол за домакините с глава, но реферът Димитър Гебешев видя нарушение срещу вратаря Мартин Милонов и отмени попадението.