Хаджисотиров: Подходихме отговорно

Рилски спортист се наложи над гостуващия Спартак (Плевен) с 91:75 в поредния кръг от баскетболното първенство при мъжете, а старши треньорът на тима от Самоков Людмил Хаджисотиров похвали отбора за сърцатата игра.

"Успяхме да подходим отговорно след мача с Порто и дългото пътуване. Спартак е опасен отбор, който ако се разиграе и му тръгне стрелбата от далечно разстояние, може да създаде доста проблеми. Ние не успяхме да ги лимитираме достатъчно, защото ни вкараха 13 тройки, но все пак ограничихме други техни силни страни и победихме"", сподели Хаджисотиров.

Наставникът на Спартак Александър Дяковски съжаляваше най-вече за слабото начало на мача. "За съжаление много лоша първа четвърт в защита. Смятам, че там бе големият проблем, защото допуснахме 28 точки. Бяхме доста лесно надигравани един на един и на ниския пост, но не успяхме. Във втората част заиграхме по-добре и позволихме на Рилски да ни вкара само 12 точки, от което се върнахме в мача. В третата част започнахме доста добре, но отново се пропуквахме в защита и допускахме домакините да имат отворени стрелби, а те си ги вкараха и вдигнаха разликата. Срещу Рилски спортист обаче с 25- 30 минути добра игра не става, а трябва да се играе концентрирано цял мач и да не се допускат технически грешки, защото те са отбор, който веднага се възползва от това", каза Дяковски.